تعمیرات لباس در غرب تهران - لباس از نو

تعمیرات لباس در تهران

برخی لباس‌ها طول عمر خوبی دارند و فقط با یک تعمیر کوچک عین روز اولشان می‌شوند و یا اینکه در مواردی هست به محض خرید و یکبار پوشیدن لباس دچار خرابی می‌شود و یا اینکه خواهان لباسی هستید که بلند و سایزش متقارن نیست  قطعاً اینجاست که  باید به دنبال جایی باشید که با خیالی آسوده لباس را خود را تعمیر کند و آنهم رفتن به یک خیاطی مناسب و تعمیرات لباس در غرب تهران  با افرادی با تجربه امکان پذیر است.

تعمیر لباس در غرب تهران

ما در مزون خیاطی واقع در غرب تهران با طیف گسترده ای از تعمیرات لباس سروکار داریم  بنا به خواسته ای که شما دارید و لباستان کار می‌برد قیمت های متفاوتی را شامل می‌شود قاعدتاً با توجه به نرخ تورم و وضعیت اقتصادی هر لباسی را نمی توان دور انداخت و مجدد لباس دیگری خریداری کرد.

بلکه می‌توانید با اعتماد به یک مزون و خیاطی با کیفیت لباس خود را نو کنید و از آن استفاده مجدد کنید چرا که بعضی از لباس‌ها عمر خوبی دارند و یک تغییر کوچک نباید شما را از آن منصرف کند و به شما پیشنهاد می‌کنیم با مراجعه به یک خیاطی حرفه ای تعمیرات لباس خود را انجام دهید .

براتون یک مثال روتین و عامیانه می‌زنیم مثلاً لباس عروس که سیاهی به آن می ماند و دامن آن سیاه میشود باید دور انداخت؟ و یا اگر سایز تان تغییر می کند باید آن را نادیده بگیریم و لباس عروس دیگری را بخریم ؟

نه،  این ها با یک تعمیر کوچک و حرفه ای قابل برگشتن و مثل روز اول خود می‌شوند

تعمیرات انواع لباس ها

 در بعضی مواقع شما خواهان آن هستید با توجه به نیاز لباستان که آن را کوتاه کنید یا بلند و از قبیل  این تعمیرات که در ادامه با سایر تعمیراتی که ما در لباس از نو انجام می دهیم آشنا می‌شوید  همانند:

انواع کوتاهی های  شلوار اعم از : دمپا ساده ، پس دوزی ، دمپا فابریک (شلوارهای جین کار شده) ، دمپا زانفیکس ، دمپا طرح فابریک ، شلوار زنانه و مردانه

انواع خدمات مربوط به مانتو : تنگ کردن وکوتاهی قد به صورت ساده ، زانفیکس و پس دوزی شده و ….

و سایر تعمیرات :

دوخت جیب – کوتاهی دامن – کوتاهی لباس – کوچک کردن لباس – کوتاهی آستین های متفاوت برای مثال کوتاهی آستین ژاکت – دوخت و تعمیرات زیپ – تغییر در دکمه ، انواع تعمیرات چادر  و …. خدمات دیگری که با مراجعه به مزون از آن مطلع خواهید شد.

 تنوع تعمیرات در مزون ما بالاست و می توانیم بگوییم تمامی تعمیرات و تغییرات لباس را در خود گنجانده است.

تعمیرات لباس خانگی

در بعضی مواقع پیش خواهد آمد که فرصت آن را ندارید لباس خود را به خیاطی ببرید و تعمیر کنید و یا تعمیر آن آنقدر سطحی است که خود شما از پس آن در خانه بر میایید . تکنیک هایی هست که به شما یاد خواهیم دادید که عمر لباستان را افزایش دهید .

حالا شما را با چند تکنیک در منزل آشنا می کنیم که هم مهارتی را یاد گرفته باشید و هم کارتان را پیش ببرید .

تکنیک های تعمیرات لباس

1- دوخت دکمه:

هر بار لباس خود را تعویض و یا شستشو می دهید دکمه های آن را بررسی کنید و ببیند اگر شل یا آویزان شده است قبل از افتادن دکمه آن را تعمیر کنید .
اگر هم نتوانستید دکمه مورد نظر را بیابید .
ببینید در بقیه لباس هایتان دکمه های اضافی هست که به لباستان بدوزید و اگر هم که نیافتید به یک خرازی درب منزلتان بروید با توجه به لباس مربوطه تان تعویض دکمه کنید و اگر خودتان روش دوختش را نمی دانید به یک خیاطی ماهر مراجعه نمایید.

2- درزهای پاره شده را رفع کنید:

این روش کمی دشوار اگر تبحر ندارید حتماً به خیاطی بروید  و اگر هم کمی از خیاطی بلد هستید ابتدا لباس را بچرخانید تا درز آن معلوم شود و سپس سوزن و نخ را با بریدن طول نخ ، گره زدن در یک سر ، نخ و سوزن را آماده کنید.
یک کوک در حال اجرا بزنید تا درزها با یکدیگر جمع شوند و در مرحله بعدی برا ی تکمیل درز یک اهرم فشار(پدال چرخ خیاطی) را اجرا کنید تا درز خراب نشود. در آخر هم گره های پایانی خود را گره   بزنید و چرخ خیاطی را خاموش کنید و نخ اضافی را برش دهید.

3- دوخت یک سجاف:

دوختن سجاف (( سجاف یعنی  آنچه بر اطراف جامه میدوزند )) یک مهارت ساده اما ارزشمند است که می تواند کمک شایانی به کوتاهی پیراهن یا لباس و شلوار خیلی بلند بکند.

که برای آگاهی بیشتر در مورد سجاف می توانید مجلات مختلف روز دنیا را مطالعه کنید .

4- پانج کردن یک سوراخ:

برای پانج کردن یک سوراخ  یا وصله کردن آن نیز به برش های پارچه ای ، نخ ؛ سوزن، خط کش ، پین ، آهن و پارچه نیاز خواهید داشت .

با توجه به گفته های گذشتگانمان که نسل به نسل چرخیده «اندازه گیری دوبار و یک بار برش» در اینجا ازین کاربرد استفاده می شود.
اندازه صحیح پارچه را تعیین کنید و با فشار دادن لبه ها آن را آماده کنید و روی سوراخ بچسبانید.

یه تکنیکی هست که عموماً کاربرد دارد آن هم وصله دار کردن روی زانو به خصوص در بچه ها پیش می آید که آموزش را در روی آن اجرا کنید اگر نتوانستید برای اطلاعات بیشتر به منابع معتبر مراجعه کنید.

5- رفو کردن جوراب

وقتی انگشتان پا از سوراخ های جوراب به بیرون می آید این یک تکنیک است که بسیار کارآمد می شود  نخ قلاب دوزی و یک چیزی با لبه گرد برای کشیدن جوراب  نیاز دارید . ابتدا جوراب را درون آن بچسبانید  و به هیچ عنوان نخ را  گره نزنید.

این تکینک بسیار پیشرفته وکار آمد بوده و حتماً برای یکبار هم که شده روی جوراب ها ی تان امتحان کنید

6- رفع مشکلات زیپی

تا حالا برایتان پیش آمده است زیپ شلوار و یا زیپ های دیگر وسایل تان در بروند و شکافی ایجاد شود تنها یک نوار لغزنده میتواند زیپ شما را بچسباند اگر این روش کارساز نبود وقت آن رسیده که زیپ را به طور کلی عوض کنید و به یک خیاطی مراجعه نمایید.

کلام آخر

با توجه به پیشرفت در زمینه خیاطی و تعمیرات  لباس های خود را دور نیندازید و یا اینکه تعویض نکنید و به فکر تعمیر آن باشد زیرا سطح خیاطی در کشورمان گسترش یافته است و طرح و تنوع لباس هم نیز بسیار چشمگیر شده است .

 به خصوص در خانم ها که حساسیت در پوشیدن لباس دارند و ا صطلاحا همیشه در حال گفتن این جمله هستند که چی بپوشم وقتی که به آن شخص مراجعه کنید می بینید که در کمد بسته نمی شود از بس لباس های نپوشیده دارد و یکی از علتهای نپوشیدن لباس اینست که احتیاج به یک تعمیر گرچه مختصر دارند پس تعمیرات خیاطی  لباس می تواند کمک شایانی در ظاهر فرد و فکر او کند.

چنانچه در غرب تهران هستید گروه خیاطی لباس از نو ، تعمیرات لباس در غرب تهران را در کمترین زمان ممکن با بهترین کیفیت برایتان به انجام میرساند.

لباس از نو در خدمت شماست.

نویسنده: زینب لاجوردی

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *