اتو کردن کت و شلوار مردانه به روش صحیح | لباس از نو

روش صحیح اتو کردن کت و شلوار مردانه | لباس از نو


اتو کردن کت و شلوار مردانه به روش صحیح در وبسایت لباس از نو

همانطور که میدانید کت و شلوار از جمله لباس هایی هستند که پس از هر بار شستشو، به اتوکشی اصولی و صحیح نیاز دارند. یعنی اگر اتو کردن کت و شلوار مردانه به روش صحیح انجام نشود، ممکن است بافت لباس آسیب ببیند و طول عمر آن کاهش یابد. توصیه می شود در زمینه اتوکشی صحیح کت و شلوار، آموزش های لازم را دریافت کرده و سپس نسبت به این کار اقدام کنید.
در صورتی که مهارت لازم برای اتوکشی کت و شلوار را نداشته و نگران آسیب دیدن لباس هستید میتوانید از خدمات اتوکشی کت و شلوار در شرکت لباس از نو استفاده کنید. چرا که این شرکت از بهترین و مدرن ترین اتو های بخار مخصوص برای اتوکشی کت و شلوار استفاده کرده و در این زمینه از کادر مجرب و ماهری برخوردار است.

جهت مطالعه دقایقی با ما همراه باشید

مراحل اتو کردن صحیح کت و شلوار

از مراحل مهم در اتوکشی اصلی کت و شلوار می توان به موارد زیر اشاره نمود:

آماده کردن کت و شلوار

در مرحله اول، لازم است کت و شلوار را از نظر تمیزی بررسی نموده و از عدم وجود هر گونه لک و چرک بر روی لباس مطمئن شوید. به این خاطر که حرارت اتو باعث تثبیت این لکه ها و در نتیجه، سخت تر شدن رفع آنها خواهد شد.

انتخاب سطح مناسب برای اتوکشی

سپس نیاز است سطح مناسب و صافی را برای اتوکشی انتخاب کنید. برای اتو کردن کت و شلوار مردانه به روش صحیح از میز اتو استفاده کرده و آن را در ارتفاع مناسب تنظیم نمایید. قبل از شروع روند اتوکشی کت و شلوار، از تمیز بودن میز مطمئن شوید و در صورت پریز دار بودن میز اتو، آن را در نزدیکی پریز برق قرار دهید.

خواندن دستورالعمل درج شده در برچسب

یکی از مهم ترین اقدامات لازم در زمینه اتوکشی اصولی و صحیح، توجه به دستورالعمل اتوکشی کت و شلوار است. معمولاً این برچسب دستورالعمل در جیب کت قرار میگیرد و حاوی اطلاعاتی در زمینه نوع پارچه و نحوه شستشو و اتوکشی می باشد. به عنوان مثال اگر در دستور العمل، نوع پارچه کت و شلوار، آکریلیک یا نایلون باشد باید برای اتوکشی آن از دمای کمتری استفاده کنید. لازم به ذکر است در صورت پیدا نکردن دستور العمل اتوکشی کت و شلوار، توصیه می شود این اقدام را با دمای کمتری شروع کنید و از آسیب به بافت لباس جلوگیری نمایید.

استفاده از آب پاش هنگام اتو

پاشیدن آب به روی لباس از طریق آب پاش، از سوختن لباس جلوگیری می‌کند. همچنین با ایجاد بخار، باز شدن چین و چروک های کت و شلوار را تسهیل می نماید. البته در صورتی که از اتو بخار برای اتو کردن کت و شلوار مردانه به روش صحیح استفاده می کنید، نیازی به آب پاش نخواهید داشت.
لازم به ذکر است برای پر کردن این اتو باید از آب مقطر یا جوشانده استفاده کنید. مواد موجود در آب سنگین مانند آهک و مواد معدنی، باعث رسوب بستن اتو و همچنین باقی ماندن این مواد بر روی لباس خواهد شد.

اتو کردن کت و شلوار مردانه به روش صحیح | لباس از نو
مراحل صحیح اتو کردن کت و شلوار مردانه | لباس از نو

استفاده از پارچه یا محافظ اتو برای جلوگیری از آسیب پارچه کت و شلوار

توصیه می شود برای اتوکشی حرفه ای و همچنین جلوگیری از آسیب بافت کت و شلوار، از محافظ اتو استفاده کنید. اگر به محافظ دسترسی ندارید، پارچه تمیزی را به عنوان حائل میان اتو و کت و شلوار بگذارید.

اتوکشی کت

برای اتوکشی کت، ابتدا باید لباس را روی سطح پهن کرده و قسمت های مختلف آن را صاف کنید. بهتر است کت را به صورتی پهن کنید که پشت آن رو به بالا قرار گیرد.
در ضمن اگر در کت، بخش هایی مانند جای دوخت و یا گلدوزی های خاص وجود داشته باشد نباید برای اتو کردن این قسمت، اتو را به صورت مستقیم بر روی آن قرار دهید. بلکه باید کت را به بیرون برگردانید و اتو را در بخش های داخلی لباس بکار بگیرید.

اتوکشی طرفین کت

در این قسمت باید یک طرف کت را به صورتی  روی میز قرار دهید که بخش های دیگر از میز اتو آویزان باشند. در صورتی که کت دارای ساسون باشد باید برای اتو کردن این قسمت، ساسون را با لبه خارجی میز ست نمایید. لازم به ذکر است در تمام مراحل اتو کردن کت و شلوار مردانه به روش صحیح به ویژه طرفین، جلوی لباس، جیب و یقه های کت، آب مقطر را به این بخش ها اسپری نموده و سپس اتوکشی را آغاز کنید.

اتوکشی آستین های کت

در این مرحله بهتر است از کشیدن و صاف کردن محل دوخت آستین خودداری کنید. چونکه این امر باعث باز شدن کوک های کت و شل و وارفته شدن آستین می شود. در ضمن توصیه می شود برای اتو کردن سرشانه، هرگز اتو را به صورت مستقیم در این قسمت قرار ندهید. چرا که این کار باعث وارد شدن فشار به پرده های سرشانه و از بین رفتن جذابیت کت خواهد شد.

اتوکشی شلوار

بهترین کار برای اتوکشی شلوار مردانه، شروع این اقدام با اتو کشیدن خطوط جیب های آن میباشد. پس از اتو کردن این بخش می توانید کمر و بخش های پایین کمر را اتو نمایید. برای این کار باید اتو را از سمت کمر به سمت جیب های عقب و نشیمنگاه شلوار حرکت دهید. سپس خطوط شلوار را به طور دقیق روی هم بیاندازید و از پاچه به سمت فاق اتو کنید. لازم به ذکر است اگر در روی هم انداختن خطوط شلوار دقت بالایی به خرج دهید، می توانید هر دو پاچه را به صورت همزمان اتوکشی کنید.

اتو کردن کت و شلوار مردانه به روش صحیح | لباس از نو
مراحل و روش اتو کردن کت و شلوار مردانه | لباس از نو

یک پیشنهاد ویژه برای شما عزیزان

اتو کردن کت و شلوار مردانه به روش صحیح از جمله خدمات ویژه ای است که توسط شرکت لباس از نو ارائه می شود. این مجموعه ضمن برخورداری از کادر مجرب و تجهیزات مدرن و پیشرفته، اتوکشی انواع لباس مردانه و زنانه به ویژه کت و شلوار را به صورت اصولی و با توجه به جنس لباس انجام می دهد. به همین دلیل با سپردن اتوکشی کت و شلوار به شرکت لباس از نو، از بابت اتوکشی صحیح و عدم ایجاد کوچک ترین میزان آسیب در لباس مطمئن خواهید بود.

راه های ارتباطی با ما

تماس با ما: ۰۲۱۴۴۴۹۴۶۱۴

تهران ، اشرفی اصفهانی ، میدان پونک ، خ ۲۲ بهمن ، مرکز خرید تیراژه ، طبقه دوم ، پلاک ۶۷

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *